کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش های اپوکسی از دو جزء  رزین و "سخت کننده" ساخته شده اند. وقتی این مواد شیمیایی با هم ترکیب شوند ، یک پیوند کووالانسی قوی ایجاد می کنند و ماده ای سفت و سخت مانند پلاستیک ایجاد می کنند که می تواند در برابر دماهای بالا، مواد شیمیایی و شوکهای استفاده روزانه مقاومت کند.

چرا کفپوش اپوکسی سیکلمه را انتخاب می کنیم؟

کفپوش های اپوکسی یک کفپوش با دوام و سخت است که برای سازه های تجاری و صنعتی استفاده می شود. کفپوش اپوکسی را می توان بر روی سطوح بتونی اعمال کرد تا مزایای زیر از عملکرد آن حاصل شود:

بادوام - کفپوش اپوکسی ما سطحی را ارائه می دهد که در برابر ضربه مقاوم است. برای پشتیبانی از ترافیک پا و تردد ماشین آلات سنگین طراحی شده است. همچنین می تواند در برابر درجه حرارت شدید و در برابر مواد شیمیایی مقاومت کند. علاوه بر این، پوشش کفپوش اپوکسی سیکلمه  یک مهر و موم نفوذ ناپذیر ایجاد می کند که کف را از آب زیرزمینی و سایر مواد شیمیایی خورنده از زمین محافظت می کند.

از لحاظ زیبایی - این پوشش کف در رنگهای متنوع ارائه می شود. شما انتخاب می کنید که یک رنگ ثابت داشته باشید یا به دنبال یک الگوی تزئینی بروید که مطمئناً باعث نشاط و شادابی فضایی شما می شود. با گزینه های متنوعی که ما ارائه می دهیم، می توانید کف پوش منحصر به فرد خود را بیابید.

بسیار ایمن - جدا از مقاومت در برابر ضربه و آتش، پوشش اپوکسی که کفپوش سیکلمه برای شما فراهم می کند، سطحی براق ایجاد می کند و در عین حال مقاوم در برابر لغزش است. در نتیجه، خصوصیات بازتابنده آن باعث افزایش نورپردازی به بیش از 100٪ می شود در حالی که از خطرات لغزش و زمین خوردن جلوگیری می کند.

مقرون به صرفه - کارشناسان ما یک کفپوش مقرون به صرفه را از طریق کفپوش های اپوکسی سیکلامه ارائه می دهند. از آنجا که از دوام کافی برای سالها متمادی برخوردار است، مبلغ زیادی در هزینه های تعمیر و نگهداری صرفه جویی می کنید. علاوه بر این، به دلیل ایجاد پوشش یکپارچه ، تمیز کردن و نگهداری آن بدون دردسر می شود.

تفاوت کفپوش اپوکسی و پلی اورتان چیست؟ و چه موقع باید یکی را از دیگری انتخاب کنیم؟

قبل از شروع توضیح درباره تفاوت هایی که شناسایی کردم فقط می خواهم یادآوری کنم که این تفاوت های کلی اکثر اپوکسی ها و پلی اورتان های موجود است. به طور قطع برخی موارد استثنا وجود دارد و برخی از شرکت ها ادعا می کنند محصولی دارند که می تواند نیاز هر دو را همپوشانی داشته باشد. (به دنبال برخی بازخورد ها فقط می خواهم تأکید کنم که در این متن به پوششهای منظم پلی اورتان و اپوکسی برای کفهای صنعتی اشاره می کنم. مطالب این متن شامل سیمانهای  پلی اورتا یا انواع دیگر پوششهای پلیاورتان نیست.

بیایید با بررسی تفاوت های عملیاتی شروع کنیم. اینها تفاوتهایی است که کاربر نهایی کفپوش را تحت تأثیر قرار می دهد. کفپوشهای های اپوکسی سخت تر، با دوام تر و مقاومت فشاری بسیار بالاتری نسبت به پلی اورتان ها دارند. به همین دلیل است که آنها برای صنایع سنگین، انبارها و مراکز تدارکات با ترافیک سنگین لیفتراک انتخاب ارجح هستند. کفپوش های پلی اورتان معمولاً نرم و کشسانتر هستند  که باعث می شود در برابر خراش مقاومت بیشتری داشته باشند زیرا کشش آنها تمایل به جذب مقداری ضربه دارد. خاصیت ارتجاعی کفپوش پلی اورتان آنها را در اتاق های انجماد که دمای ذخیره سازی می تواند به 30- درجه سانتیگراد برسد، به یک انتخاب مطلوب تبدیل می کند. آنها همچنین گزینه خوبی برای پارکینگ های چند طبقه هستند زیرا پوشش الاستیک می تواند به عنوان یک لایه ضد آب و ترک خوردگی عمل کند.

اپوکسی ها و پلی یورتان ها در معرض مواد شیمیایی رفتار متفاوتی دارند. به عنوان مثال پلی یورتان ها در صنایع غذایی که در معرض اسیدهای لاکتیک قرار دارند انتخاب ارجح هستند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های فرآوری مواد غذایی که در تولید شیر، لبنیات و پنیر فعالیت می کنند، پلی اورتان ها را انتخاب می کنند. اپوکسی ها در چنین شرایطی ممکن است دچار خوردگی و زردی شوند. با این وجود هنگام کار در صنایع دارای اسیدهای سولفوریک (مانند تولید باتری و غیره) کف های اپوکسی بسیار مقاوم تر از پلی اورتان ها هستند. اگر در مکانی با مواجهه شدید با مواد شیمیایی کار می کنید، با ما در این باره مشورت کنید که کدام محصول برای شما مناسب تر است.